jAbLoK

blog už dávno nejen o javě

Java a Webové free Content Management Systémy

leave a comment »

Tímto si poznamenávám seznam CMS, na které jsem dosud narazil. O některých jsem jen četl, jiné testoval, jiné ani neinstaloval. Sice tímto neslibuji pozdější recenzi žádného z nich, na druhou stranu hlavní účel tohoto příspěvku je uložit si jejich seznam pro jejich pozdější důkladnější prostudování. U všech zmíněných uvádím i licenci, pod níž jsou k dispozici, je-li více možností, uvádím pouze nejliberálnější z nich.

Magnolia CMS

Web: http://www.magnolia.info/, nedávno vyšla verze 1.1.

Hodlá podporovat dosud finálně neschválený standard JCR. Licence LGPL.

Lenya

Web: http://cocoon.apache.org/lenya/project/index.html, podproject frameworku Cocoon založeného na XSL transformacích z dílny ASF, poslední verze 1.0 RC 1. Licencováno pod Apache Software Licence.

JBoss Nukes

Web: http://www.jboss.org/developers/projects/nukes/index, vzniklo z iniciativy firmy JBoss Group LLC, zastřešující vývoj J2EE serveru JBoss. Původně míněno jako J2EE přepis PHPkového systému PHPNuke… což mě docela děsí 😉 Na druhou stranu působí poměrně flexibilně. Obávám se závislosti na vlastnostech specifických pro JBoss. Licence nejspíš LGPL.

eXo CMS

Součást komplexního frameworku eXo platform. Licence GPL (která je pro produkty frameworkového charakteru poměrně nepoužitelně restriktivní). Stejně jako Magnolia se hlásí k JCR.

OpenCMS

Web: http://www.opencms.org/. Aktuální verze 5.0, poměrně rozsáhlý systém zajímavý webovým konfiguračním Wizardem. GUI vychází z filosofie Průzkumníka ve Windows. Licence LGPL.

Cofax

Web: http://www.cofax.org/. Aktuální verze 2.0-beta (zdá se, že původně nebylo open-source, 2.0 má být první open-source verzí). GUI napohled graficky hezké, ale strukturou spíše "programátorské". Licence LGPL.

Další odkazy na téma CMS

… a pak ještě ten náš, ten je úplně nejlepší, jen není open-source )

Reklamy

Written by Pavel Kolesnikov

Leden 15, 2004 na 2:01 pm

Zasláno do Java

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: